Jak leczyć łojotokowe zapalenie skóry u kobiety planującej ciążę?

Cierpię na łojotokowe zapalenie skóry głowy. Zdiagnozował to renomowany lekarz. W drugim miesiącu leczenia przepisał mi izotretynoinę w dawce 10mg codziennie. Zamierzałam zajść w kolejną ciążę za około rok. Mój lekarz powiedział, że wystarczą 3 miesiące przerwy. Po ponad miesiącu przez przypadek znalazłam informację, że lek sieje spustoszenie w organizmie, a przed ciążą nie powinno się go brać koło 2lat. Jestem załamana. Nie wiem co myśleć. Przerwałam lek po 30paru tabletkach.

Witam serdecznie
Została Pani dobrze poinformowana przez swojego lekarza o możliwość zajścia w ciążę po izotretinoinie, wystarczają 2-3 miesiące przerwy.
2 lata przerwy są potrzebne po innym retinoidzie- acytetyna.
Przy odpowiednim stosowaniu leku i okresowych badaniach lek jest bezpieczny. Dawka, którą Pani przyjmuje jest dosyć mała, przy niej działania niepożądane występują rzadko.
Pozdrawiam