Jak leczyć łojotokowe zapalenie skóry?

Witam, wiem doskonale, że nie udało się nikomu jednoznacznie stwierdzić jakie są przyczyny ŁZS. Chyba, że się mylę :) to proszę o skorygowanie. Leczenia natomiast ŁZS jest bardzo indywidualne. Mój ŁZS objawia się czerwonymi plamkami ze schodzącą skórą wokół ust, a raczej górnej wargi. Przez długi okres czasu, ponad dwa lata, miałam spokój, po czym znów ŁZS zawitało do mnie. Podejrzewam, że jest to od wody basenowej, gdyż w ostatnim okresie zaczęłam chodzić na basen 2-3 razy w tygodniu. Czy to możliwe? Czy może większy wpływ ma sposób odżywiania, skoro ŁZS znajduję się przy ustach? Jak sobie z tym radzić. Może ograniczyć jakieś produkty spożywcze, tylko jakie?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Kurzajki zagrożenia wycinania

Kurzajki to nieestetyczne zmiany na skórze. Aby się ich pozbyć, można je wyciąć. Jednak może to wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam!
Przyczyn łojotokowego zapalenia skóry może być wiele. Niektóre hipotezy mówią o niedoborach witamin, inne o zaburzeniach hormonalnych, jeszcze inne o złych nawykach żywieniowych, a jeszcze inne o malassezii furfur i bakteriach... Prawda jest taka, że niezależnie od przyczyny leczenie jest długotrwałe i niestety po okresach remisji pojawiają się nawroty. Z żywieniowych produktów unikałabym ostrych przypraw, czekolady itp. Jednak nawet ich wyeliminowanie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Na Pani miejscu zgłosiłabym się do lekarza dermatologa w celu uzyskania specjalistycznego leczenia, które złagodzi objawy choroby i zminimalizuje szanse nawrotów.
Pozdrawiam,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy