Łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt

Witam serdecznie. Chciałabym zapytać jak wyleczyć łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt? Moja córka ma siedem miesięcy i pojawił się problem właśnie z łojotokowym zapaleniem skóry. Czy łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt można wyleczyć jakimiś domowymi sposobami albo stosując odpowiednie maści czy raczej powinnam z córką udać się do lekarza? Czy łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt może być groźne dla ich życia, czy mogą pojawić się tutaj jakieś powikłania, przez które córeczka będzie miała poważniejsze problemy ze zdrowiem w przyszłości? I w końcu chciałabym zapytać jak pielęgnować dziecko, żeby łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt nie powróciło. Czy stosować jakieś kremy, pudry, może specjalne maści, które po wyleczeniu zapobiegną nawrotowi choroby w przyszłości? Będę bardzo wdzięczna za każdą informację w tej sprawie. Pozdrawiam.

Łojotokowe zapalenie skóry niemowląt można wyleczyć u dermatologa. Odradzam samodzielne próby, oparte na poradach internetowych. Skóra dziecka jest zbyt delikatna, żeby próbować czegokolwiek bez udziału fachowca.