Łojotokowe zapalenie skóry u 3-miesięcznego syna a picie wapna

Witam Mój 3 miesięczny synek ma łojotokowe zapalenie skóry. Chciałam zapytać czy pijąc wapno pomagam w jakikolwiek sposób pomagam zwalczyć tą chorobę? Karmię piersią czy to co jem oraz to w czym piorę ma wpływ na chorobę? Syn miał ciemieniuchę, zaczęłam ją leczyć dopiero po ok 1-1,5 tygodnia czy to było powodem pojawienia się choroby?

Witam,

Przyczyny łojotokowego zapalenia skóry u niemowląt nie są do końca znane, prawdopodobnie są to zmiany hormonalne. Aby załagodzić skutki choroby, należy szczególnie dbać o higienę skóry, zaleca się częste mycie delikatnymi preparatami i osuszanie. Jeśli chodzi o Pani dietę, na pewno warto suplementować wapno 2 razy dziennie i zwiększyć jego spożycie z dietą (nabiał, ryby, warzywa zielone i orzechy). Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na spożycie tłuszczów z grupy omega-3, które działają przeciwzapalnie. Znajdują się one w siemieniu lnianym, rybach, orzechach i pestkach dyni.

Pozdrawiam,

Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk

www.klinikazywienia.pl