Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łojotokowe zapalenie skóry u 3-miesięcznego syna a picie wapna

Witam Mój 3 miesięczny synek ma łojotokowe zapalenie skóry. Chciałam zapytać czy pijąc wapno pomagam w jakikolwiek sposób pomagam zwalczyć tą chorobę? Karmię piersią czy to co jem oraz to w czym piorę ma wpływ na chorobę? Syn miał ciemieniuchę, zaczęłam ją leczyć dopiero po ok 1-1,5 tygodnia czy to było powodem pojawienia się choroby?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalanie skóry to schorzenie dermatologiczne. Jego leczenie jest dosyć trudne. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o sposobach leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Witam,

Przyczyny łojotokowego zapalenia skóry u niemowląt nie są do końca znane, prawdopodobnie są to zmiany hormonalne. Aby załagodzić skutki choroby, należy szczególnie dbać o higienę skóry, zaleca się częste mycie delikatnymi preparatami i osuszanie. Jeśli chodzi o Pani dietę, na pewno warto suplementować wapno 2 razy dziennie i zwiększyć jego spożycie z dietą (nabiał, ryby, warzywa zielone i orzechy). Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na spożycie tłuszczów z grupy omega-3, które działają przeciwzapalnie. Znajdują się one w siemieniu lnianym, rybach, orzechach i pestkach dyni.


Pozdrawiam,

Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk

www.klinikazywienia.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy