Niedoczynność tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto

Witam, mam niedoczynność tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto, wiem, że jest to choroba autoimmunologiczna przy której trzeba unikać preparatów które poprawiają odporność organizmu bo jeszcze bardziej można sobie zaszkodzić,pytanie tylko jak sobie radzić zwalczając drobnoustroje, które powodują m.in. częste bóle gardła, infekcje a nie pogorszyć sobie wyników. Przeczytałam, że jeżówka purpurowa poprawiająca właśnie odporność organizmu odpada, a chcę stosowaćNaturalneAntybiotyki,np.kit pszczeli.

Witam,

W chorobie Hashimoto należy zwiększyć spożycie warzyw i owoców, ponieważ zawierają mnóstwo witamin które chronią przed przeziębieniami. Należy także zwrócić uwagę na spożycie kwasów omega-3, które znajdują się w oliwie, oleju lnianym i w orzechach. Jeśli jednak dopadnie przeziębienie, najlepszym naturalnym antybiotykiem jest czosnek.

Pozdrawiam,
mgr Agnieszka Depińska

www.klinikazywienia.pl