Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy hormonalne kobiet

Witam. Nie w każdym przypadku choroby hashimoto konieczne jest przyjmowanie leków. Należy jednak okresowo oceniać funkcję tarczycy i konsultować się z endokrynologiem. W chorobie obowiązuje przestrzegania ogólnych zasad zdrowego odżywiania się.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

W chorobach autoimmunologicznych, takich jak Hashimoto, specjalna dieta jest szalenie istotna. Przede wszystkim ważne jest spożywanie składników odżywczych, które zmniejszają stany zapalne, takie jak omega 3, selen czy polifenole. Z diety należy bezwzględnie wykluczyć soję (również jako składnik produktów spożywczych!), ponieważ zaburza ona pracę tarczycy (mówiąc w skrócie). Kapustne można spożywać sporadycznie, ale tylko w postaci przetworzonej (ugotowane, duszone, zupy etc.). Dieta powinna być dobrana indywidualnie przez specjalistę - tak jak zawsze w przypadku chorób autoimmunologicznych.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

0

Przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna! Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy