Dieta w chorobie Hashimoto

witam mam pytanie....czy powinnam stosowac diete przy c haschimoto? moj endokrynolog twierdzi ze nie ja jednak pomimo tego ze maksymalnie ograniczylam posilki tyje ... a sam hormon brany juz od ponad pol roku nie przynosi zadnych efektow

Jeżeli mówimy o odchudzaniu to w takiej jak Pani sytuacji powinno ono być zawsze przeprowadzane pod opieką specjalisty, a i wtedy nie ma gwarancji co do skuteczności. Jeżeli ze względów hormonalnych występuje tendencja do gromadzenia tkanki tłuszczowej, to prawdopodobnie nawet drastyczne ograniczenie ilości spożywanych posiłków nie pomoże w zrzuceniu kilogramów (to jest taki przykład na "tycie z powietrza"), tutaj największe pole do popisu ma endokrynolog, który mógłby tak zmodyfikować leczenie, żeby doprowadzić do lepszego wyrównania organizmu.
Jeżeli potrzebuje Pani porady co do diety w chorobach tarczycy to powinna ona ograniczać znacząco podaż produktów o właściwościach goitrogennych, a więc nasiona roślin strączkowych i warzywa kapustne (w tym brokuł, kalafior). Jednocześnie powinna Pani uważać na spożycie źródeł jodu jak ryby morskie, tutaj zalecenia również powinien przedstawić lekarz, gdyż jest ono zależne od przyjętego systemu leczenia.

Przy Hashimoto bardzo istotna jest odpowiednia dieta, która może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl