Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta w chorobie Hashimoto

witam mam pytanie....czy powinnam stosowac diete przy c haschimoto? moj endokrynolog twierdzi ze nie ja jednak pomimo tego ze maksymalnie ograniczylam posilki tyje ... a sam hormon brany juz od ponad pol roku nie przynosi zadnych efektow
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Nie do końca rozumiem Pani pytanie - czy chciałaby Pani zastosować dietę odchudzającą, która pomoże zredukować kilogramy, które przybyły ze względu na chorobę czy też potrzebuje Pani porady co do zasad żywienia prawidłowych dla osób z problemami z tarczycą?
Jeżeli mówimy o odchudzaniu to w takiej jak Pani sytuacji powinno ono być zawsze przeprowadzane pod opieką specjalisty, a i wtedy nie ma gwarancji co do skuteczności. Jeżeli ze względów hormonalnych występuje tendencja do gromadzenia tkanki tłuszczowej, to prawdopodobnie nawet drastyczne ograniczenie ilości spożywanych posiłków nie pomoże w zrzuceniu kilogramów (to jest taki przykład na "tycie z powietrza"), tutaj największe pole do popisu ma endokrynolog, który mógłby tak zmodyfikować leczenie, żeby doprowadzić do lepszego wyrównania organizmu.
Jeżeli potrzebuje Pani porady co do diety w chorobach tarczycy to powinna ona ograniczać znacząco podaż produktów o właściwościach goitrogennych, a więc nasiona roślin strączkowych i warzywa kapustne (w tym brokuł, kalafior). Jednocześnie powinna Pani uważać na spożycie źródeł jodu jak ryby morskie, tutaj zalecenia również powinien przedstawić lekarz, gdyż jest ono zależne od przyjętego systemu leczenia.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Przy Hashimoto bardzo istotna jest odpowiednia dieta, która może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy