Jak leczyć nadpotliwość dłoni?

Witam, zmagam się z nadmierną potliwością dłoni . Lekarze wykluczyli wszelkie choroby przewlekłe (w tym nadczynność tarczycy), złą dietę i stres, więc przyczyna jest to idiopatyczne. Rok temu przeszedłem zabieg podania toksyny botulinowej, który nie spowodował zmian - nie był skuteczny. Chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwe, żeby botulina nie zadziała u mnie ze względu na mój organizm czy sama substancja musiała być źle podana lub złej jakości? Nie wiem czy powtórzenie zabiegu w innej klinice ma sens, a jest to dla mnie duży kłopot.

Jest sens podać inny rodzaj leku (np. jeśli zabieg był przeprowadzony Botoxem, to można spróbować tym razem Boccuture albo Azzalure). Jest bardzo niewielka szansa, żeby był Pan oporny na działanie toksyny botulinowej. Proszę pamiętać, że zabieg nie wyeliminuje całkowicie potliwości dłoni, a jedynie ją ograniczy.