Jak leczyć nudności po operacji usunięcia cysty i macicy?

Witam, Czy po operacji usunięcia cysty i macicy, prucz bóli pooperacyjnych mogą wystąpić nudności oraz uczucie jak by się czymś zatruło??? Jeżeli tak, to jak zapobiec wymiotom oprócz standardowych sposobów (np: miętowa herbata, kropelki żołądkowe, chłodne powietrze ...). Jestem trzy doby po operacji i lekarz na początku powiedział, że po tym jak się wypróżnie przejdzie mi , lecz od tego czasu minęła już doba i dalej nie przechodzi. Zostałam wypisana do domu i nie wiem co mam zrobić, czy poczekać jeszcze , czy wrzucić do szpitala ? Proszę o radę

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli do tygodnia od zabiegu dolegliwości nie ustąpią, wskazana jest kontrola u lekarza wykonującego zabieg.
Pozdrawiam