Kąpiele po operacji korekty wargi i nosa po rozszczepie

Jestem już 4 doby po operacji korekty wargi i nosa po rozszczepie a także napletka. Moje pytania brzmią, kiedy mogą się wykąpać? A także kiedy mnie wiecej możliwe jest spożycie alkoholu np. piwa (zbliża się Mundial Siatkarski) stą moje pytanie

Witam,

Myć miejsca operowane można w terminie wyznaczonym przez lekarza prowadzącego, standardowo jest to 24h po zabiegu, jednakże tylko przemywać a nie moczyć dłuższy okres czasu.
Myślę, że z alkoholem należy się powstrzymać aż do usunięcia szwów pooperacyjnych.

pozdrawiam

Marek Paul