Jak leczyć podsychającą rogówkę?

Podsychajaca rogowka i zesp.suchego oka Mam 30 lat i pracuje przy komp.Lekarz stwierdzil podsychajaca rogowke i suche oczy.Co to znaczy podsychajaca rogowka ,jakie sa jej powody i jak temu zaradzic?a nie wypisal zadnych lekow pow.tylko zeby kupowac w aptece krople bez konsrwantow i za 6 mies.wizyta.Od mies.zakraplam kroplami o nazwie VIDISAN bausch lomb takie polecono mi w aptece.Na poczatku szczypaly mnie po nich oczy ale potem przestaly.Wyczytalam jednak w internecie ,ze po dluzszym stosowaniu moga uszkodzic rogowke.Zmieniam krople od roku mam zesp.suchego oka i wczesniej stosowalam juz te krople.Czy te krople mogly spowodowac to ze rogowka podsycha?Jakie stosowac leki zeby wyleczyc to?.Bardzo boje sie zeby cos zlego nie stalo mi sie z oczami. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Krople nawilżające spojówki również nawilżają rogówkę. Podsychanie może wynikać ze stanu zapalnego przebytego, warunków środowiska itp. Dodatkowo na rogówkę zaleciłabym Corneregel. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.