Erozja rogówki spowodowana urazem mechanicznym

Mam pytanie do okulisty. Jakies dwa miesiace temu mialam uraz oka spowodowany wsadzeniem palca do oka - erozje rogowki. Leczylam wg zalecen okulisty przez 5 dni antybiotykiem i mascia. Wygoilo sie, lecz od tego czasu oko stalo sie wrazliwe i np rano wystarczy ze delikatnie przetre oczy i od razu w tym oku czuje znowu ten okropny bol, po chwili bol mija i czuje jakby cialo obce a patrzac w lusto widze czerwona kreske. Mija najczesciej nastepnego dnia. Czemu tak sie dzieje i co moge zrobic?

Witam. to są typowe objawy niedolegania nabłonka rogówki w starym miejscu po urazie. Zalecam zel gojący na noc i rano delikatne mycie bez pocierania oka. Problem powinien ustąpić po ok 6 m-cach. Zel np Gel Tealoz Duo, lub Corneregel.Pozdrawiam