Jak leczyć półpasiec u 65-latki?

7 dni temu zachorowałam na półpasiec . Poszłam do dermatologa. Dostałam Heviran 800mg. Brałam go przez 6 dni 5 razy dziennie. Lekarz dermatolog stwierdził, że wystarczy wziąć i opakowanie czyli brać mam przez 6 dni. Siódmego dnia (tzn. dzisiaj rano) dostałam strasznych bóli, ostrych wątroby (być może od tego leku). Poszłam do lekarza rodzinnego. Przepisał mi Nospa jak będzie bolało i przepisał mi drugie opakowanie Heviranu. Powiedział, że na półpasiec bierze się dwa opakowania do końca. Zaczęłam znów brać ten lek dzisiaj, ale mam pytania: 1) jest przerwa ponad 20-sto godzinna (łyknęłam dopiero jedną tabletkę, za godzinę łyknę drugą, więc dzisiaj nie będzie 5razy). A może przestać branie tych tabletek. 2) Na ulotce pisze, że Heviran bierze się przez 7 dni to dlaczego mam brać przez 12 dni. Przechodzę półpasiec raczej łagodnie nie mam bóli. Na początku tylko trochę bolały mnie plecy. Krosty mam tylko z przodu (placek króst po lewej str pod piersią i parę krostek z tyłu na plecach. Nie wiem czy rzeczywiście mam brać całe drugie opakowanie. Krostki już przysychają. Boję się o tą wątrobę , żebym nie dostała zapalenia wątroby.

odnośnie heviranu i leczenia półpaśca - Zakażenia wywołane przez wirus ospy wietrznej i półpaśca. Dorośli. 800 mg 4–5 ×/d co 4 h z przerwą nocną, przez 5–7 dni. U osób ze znacznym upośledzeniem odporności lub zaburzeniami wchłaniania rozważyć podawanie leku i.v. Dzieci – w leczeniu zakażeń wirusem ospy wietrznej. 20 mg/kg mc./d (maks. 800 mg) 4 ×/d (2.–5. rż. – 400 mg 4 ×/d; od 6. rż. – 800 mg 4 ×/d), przez 5 dni. Leczenie należy rozpocząć w ciągu 24 h od pojawienia się wysypki.