Przez jaki czas mam stosować te tabletki?

Witam Stwierdzono u mnie półpaśca. W środę wystąpił objaw kłucia w głowie, w sobotę zaczęło boleć oko oraz ślinianka przuszna, w niedzielę oko oraz ślinianka spuchły i pojawiły się prosty, we wtorek zaczęłam leczenie. Moja dawka to 1 tabletka Heviranu co 6h oraz 3 razy dziennie tabletka z witaminą B1. Zapomniałam zapytać lekarza przez jaki czas powinnam stosować tabletki i kiedy mogę wrócić na studia. Będę wdzięczna za odpowiedź!

Standardowe leczenie półpaśca to Heviran tabl po 800 mg 4-5x dziennie co 4h z przerwą nocną przez 5-7 dni w zależności od tego czy jest poprawa. Przestanie być Pani zakaźna po przyschnięciu wszystkich zmian w strupy. Warto udać się na wizytę kontrolną przed zakończeniem leczenia około 5-6 doby.