Jak leczyć problemy z pęcherzem po toksoplazmozie?
Witam, od marca tego roku miałam nawrót toksoplazmozy w oku. Brałam sterydy przez około trzy miesiące, przepisane przez okulistę. Do lekarza chorób zakaźnych dostałam się dopiero po wyleczonej chorobie. W trakcie i po leczeniu pojawił się poważny problem. Moja prawa dłoń jest słabsza od lewej i gdy ją zaciskam, czuję dziwną"niemoc". Jest tak od kilku miesięcy. W czerwcu zaczęły się problemy z pęcherzem i popuszczaniem moczu (w niedużych ilościach) - co później przerodziło się w zapalenie pęcherza. Wzięłam antybiotyk,lecz popuszczanie nie minęło. Jestem młodą pielęgniarką i nie wiem, co mam teraz zrobić. Na rezonans czekam już strasznie długo. Nie mogę przez to normalnie fukncjonować i mimo braku jakiegokolwiek bólu - czuję ciągły dyskomfort. Od tygodnia mocz jest żółtozielony. Proszę o pomoc... Nie wiem,czy da się to wyleczyć.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Sugeruję skierowanie się do lekarza pierwszego kontaktu, który Panią wstępnie zbada, zleci odpowiednie badania i skieruje do specjalistów. Z pewnością trzeba będzie wykonać podstawowe badania moczu i krwi. Nietrzymanie moczu powinno być leczone przez urologa, lub ginekologa zajmującego się tym zagadnieniem. Jeżeli chodzi o osłabienie jednej ręki, sugeruję wizytę u neurologa. Lekarze przeprowadzą badanie i zdecydują o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!