Jak leczyć problemy z zasypianiem przy nerwicy lękowej?

Mam stwierdzoną nerwice lękową, biore leki od psychiatry od 6 dni. W momencie wizyty nie mialam problemu z zasypianiem. Zaczelo sie dzisiaj nie spalam 24 godziny, gdy jestem juz blisko zasniecia ogarnia mnie lęk i ucisk w klatce piersiowej przez co odrazu wstaje na rowne nogi. Boje sie ze nie uda mi sie usnąć juz nigdy przez co sie wykoncze. Kolejna wizyte mam dopiero za 3 tygodnie

Witam Panią
Pani problemy z zasypianiem są zapewne skutkiem
ubocznym stosowanych leków.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie
farmakologiczne nie leczy nerwicy lękowej
i nie rozwiązuje Pani problemów,
jedynie tłumi objawy.
Jeżeli chce Pani skutecznie pozbyć się problemu
i wyleczyć z nerwicy i zaburzeń lękowych,
to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Proszę zastosować trening autogenny Schulca - Jakobsona. Proszę także pamiętać, że leczenie farmakologiczne przy nerwicy lękowej jedynie tłumi objawy i nigdy ich nie rozwiązuje. W leczeniu zaburzeń lękowych należy przede wszystkim podjąć psychoterapię, którą prowadzi psycholog, psychoterapeuta.
Jeżeli jest Pani z Warszawy, zapraszam. Przyjmuję na warszawskiej Ochocie.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

jeśli nie miała Pani w ogóle problemów ze snem przed podjęciem farmakoterapii, bezsenność może być związana z przyjmowanymi lekami, dlatego warto to skonsultować z przepisującym je psychiatrą (i zapoznać się z ulotką). Jeżeli miała już Pani takie dolegliwości, musi Pani pamiętać, że leki działają po dłuższym czasie ich stosowanie (kilka tygodni czeka się na efekt).
Nie mniej, co istotne, same leki nie rozwiązują problemów, jedynie łagodzą objawy, stąd konieczna praca nad lękiem pod okiem profesjonalnego psychoetrapeuty.

Życzę zdrowia
Urszula Sokalska-Goleń
psychoterapeuta
www.gabinetzmian.pl
www.urszulasokalska.pl