Jak leczyć przepuklinę pachwinową u dziecka?

Syn miał usuwany laparaskopowo pęcherzyk żółciowy ,jest szósty dzień po operacji ,od kilku dni gdy chodzi ma opuchnięta moszne i bóle w podbrzuszu ,lekarz który operował syna ,po zabiegu powiedział nam ,ze syn ma niewielka przepuklinę pachwinowa i teraz pytanie :Czy możliwe ze gaz po laparoskopi przedostaje się do moszny w pozycji pionowej bo gdy syn leży to nic mu nie dolega ,i jak długo to może potrwać ?

Witam. Najprawdopodobniej podczas stania i chodzenia narządy jamy brzusznej przemieszczają się w okolicę pachwiny, dlatego wyczuwa tylko wtedy Pani opór. Nie ma go podczas leżenia. Konieczna jest konsultacja chirurgiczna.