Jak leczyć przetokę boczną szyjną?

Witam, mój synek od urodzenia ma przetoke szyjną boczną z obu stron. Prawdopodobnie ma ujście w gardle. Do roku kontrolowalismy, konsultowalismy z hirurgiem nic poważniejszego się nie działo. Teraz gdy skończył rok a ma dokładnie rok i dwa miesiące, zaczęło się wydobywać z,, dziurek,, taka przezroczysta klejąca maź, odrazu zabrałam syna na konsultacje z hirurgiem i zrobiłam usg, z czego hirurg zlecił by zoperowac przetoki. Bardzo się tego obawiam. Proszę o radę czy jest jakaś inna możliwość leczenia by uniknąć operacji?? Jeżeli nie to gdzie mogłabym znaleźć najlepszych specjalistów od tego rodzaju schorzeń? Czy przetoki odorastają?? Jak wygląda sam zabieg i rekonwalescencja? Proszę o pomoc.

Operację taką powinien wykonać laryngolog dziecięcy czyli chirurg głowy i szyi w Klinice Laryngologicznej. Profesjonalne wypreparowanie przetoki przez laryngologów w całości nie daje wznów.