Jaki lekarz zajmie się leczeniem chrapania?

Prywatne kliniki oferują laserowy zabieg który ma usztywnić tkanki podniebienia aby mniej chrapać. Mój partner cierpi na bezdech senny w ciężkiej postaci i czeka nie kolejkę na leczenie maseczką. Jaki specjalista może doradzić czy taki zabieg laserowy mógłby załagodzić jego bezdech i chrapanie? Ponieważ dotychczas lekarze laryngolodzy nie wspominali nic o takiej formie leczenia. Mam jednak doświadczenie że często lekarze jeśli nie jest coś świadczeniem na NFZ nie wiedzą o tym i nie wiem kto może być tutaj pomocny lekarz jakiej specjalności?

Maseczki to dla ludzi starszych, którzy z racji licznych chorób nie mogą być poddaniu leczeniu operacyjnemu chrapania i bezdechów. Po pierwsze , profesjonalna konsultacjach laryngologiczna aby nakreślić proces i plan terapii zabiegowej. Zapraszam.