Co oznacza ciężki oddech po przebudzeniu?

Witam. Od ok. 4 lat rano, po przebudzeniu ciężko mi się oddycha, tak jakbym w nocy oddychał nie na 100 a na 50%. Nie wysypiam się, potrafię spać po 9 godz, do południa jestem senny, kołowaty, nic mi się nie chce, nieraz też boli głowa, ciężko mi złapać oddech. Po południu jest znacznie lepiej. Te objawy nie występują codziennie z tą samą siłą. Są dni że jest trochę lepiej. Miałem krzywą przegrodę nosową, po zabiegu jedynie w dzień widać jakąś poprawę, natomiast gdy się kładę do spania to po ok. 10 min nos mi się blokuje i jestem skazany na oddychanie przez usta. Lekarz laryngolog stwierdził u mnie wydłużone i pogrubiałe podniebienie miękkie i zasugerował że być może występuje u mnie bezdech senny i zalecił wykonanie badania snu. Czy bezdech senny może występować bez chrapania? Chrapanie u mnie na 100% nie występuje. Jaka może być inna przyczyna tego że w nocy nie w pełni oddycham? Proszę o pomoc bo obecny komfort życia jest kiepski.

dokłądnie bezdech może występować bez chrapania, żeby zbadać to co się dzieje proszę o wykonanie poligrafii lub polisomnografii- badanie kosztujeod 300 do 500 złotych jest wykonywane w domu pacjenta podczas snu, i daje dużo informacji o stanie bezdechów, Jeśli jest Pan zainteresowany leczeniem to można wykonać leczenie laserowe bezdechów a u osób chrapiących również leczenie chrapania żeby te objawy zlikwidować, natomiast można to wykonać nie u wszystkich. LEczenie takie nadaje się do leczenia bezdechów obturacyjnych i chrapania ale nie do leczenia bezdechów centralnych czyli zależnych od mózgu. w Tej sytuacji zaleca się CPAP. Zajmuję się szczegółową diagnostyką bezdechów i chrapania oraz współpracuję z pulmonologami w razie potrzeby więc zapraszam na konsultację do Bydgoszczy ul. Sułkowskiego 15- Centrum MEdyczne PESMED. tel 501 23 26 29. Jeśli jest to dla PAna za daleko zalecam wykonanie badania poligraficznego i konsultacji pulmonologa w Warszawie a następnie z wynikami zapraszam do Bydgoszczy. Zabieg w przypadkach gdy jest to wskazane można wykonać tego samego dnia