Bezdech senny o dużym nasileniu u 31-letniej osoby

Badanie polismonograficzne potwierdziło rozpoznanie bezdechu sennego o dużym nasileniu. Zarejestrowano około 311 epizodów zaburzeń oddychania podczas snu, głownie pod postacią bezdechów obturacyjnych i okresów spłyconego oddychania., którym towarzyszyły okresy obniżenia wysysania krwi tętniczej tlenem do 75%. Wskaźnik AHI (Liczba bezdechów i okresów spłyconego oddychania na godzinę snu) wynosi 51 przy normie do 5. Chory ma bezwzględne wskazania do leczenia za pomocą nCPAP. Co to badanie oznacza?

Lek. Tomasz Budlewski

Oznacza to że konieczna jest wizyta u lekarza pulmonologa lub lekarza zlecającego powyższe badania i wdrożenie leczenia pod postacią nCPAP- czyli stosowanie aparatu do wspomagania oddychania w czasie snu.