Czy takie zmiany w kręgosłupie mogą powodować bezdech senny?

Robiłem RTG kręgosłupa szyjnego ap bok. Początkowa część opisu: "Naturalna lordoza zniesiona. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach haczykowato-trzonowych na poziomie C4-C6". Czy takie zmiany mogą powodować centralny bezdech senny? (NIE obturacyjny tylko centralny). W ciagu nocy mam średnio 20 bezdechów na godzinę, o czasie trwania od kilkunastu do 50 sekund). Bezdechów obturacyjnych prawie brak. Łączny czas trwania bezdechów centralnych w ciągu nocy to ok. 45-50 minut co chyba jest poważnym stanem. Bezdech pojawia się również w ciągu dnia. Nie znam przyczyny tych bezdechów. Poza tym jednym badaniem nic innego nie wyszło (serce czasem mocno przyspiesza w nocy i bije wolno w ciągu dnia ale nie ma jakichś patologii). Poza tym z objawów: gigantyczna senność, bóle głowy w ciągu dnia, szumy uszne, zaburzenia widzenia, problemy z pamięcią, apatia, fatalne samopoczucie. Jaką dalszą diagnostykę powinienem podjąć. Neurolog czy może ortopeda/rechabilitant/fizjoterapeuta od kręgosłupa?

Dzień dobry, zmiany w kręgosłupie mogą przyczynić się do zaburzeń oddychania- należy je leczyć, najczęściej fizjoterapią, a jeżeli to nie przynosi efektów konieczna może być operacja. Należy także poszukać wszystkich innych przyczyn bezdechu, m.in. internistycznych (np. nadciśnienie tętnicze) lub laryngologicznych.