Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie i skutki bezdechu sennego

Mam stwierdzony od kilku lat bezdech senny. Od 7 lat nie spałem w nocy, cały czas sie budze przez problemy z oddychaniem (laryngologiczne). Cały czas jestem leczony, ale mam nieustanne problemy z oddychaniem przez puchnący nos. Czy takie ciągłe niedotlenienie może doprowadzić mnie do poważnego uszczerbku na zdrowiu? Czy mam się martwić, że w przyszłości będę miał demencje, cokolwiek co obniża inteligencje i jakieś podstawowe umiejętności? Cały czas przez nos mam problemy z oddychaniem.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Leczenie chrapania

Chrapanie może być bardzo uciążliwe - szczególnie dla osób, które są zmuszone tego słuchać. Jak można poradzić sobie z tym problemem? Obejrzyj filmik i poznaj sposoby leczenia chrapania.

Bezdech senny leczy się stosując specjalne aparaty toczące powietrze pod zwiększonym ciśnieniem. Aparaty te są częściowo refundowane. Ich używanie jest kłopotliwe, ale można się przyzwyczaić. Oczywiście leczenie laryngologiczne też jest ważne. Bezdech senny jest potencjalnie chorobą śmiertelną, dlatego używanie takiego sprzętu jest tak ważne. Bezdech senny leczą w poradni zaburzeń snu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy