Problemy z oddychaniem podczas zasypiania

Witam Od kilku miesięcy mój mąż ma problemy oddychaniem podczas zasypiania. Gdy zasypia nagle zrywa się z przerażeniem, serce mu szybko bije i ciężko zaczyna oddychać jakby był niedotleniony. Jest szczupły uprawia sporty. Bardzo proszę o pomoc co to może być

Witam! Opisane objawy najprawdopodobniej związane są z zespołem obturacyjnych bezdechów sennych, który występuje nie tylko u ludzi otyłych lecz również u osób o specyficznej budowie gardzieli. Diagnostyką tego typu schorzeń zajmują się lekarze chorób wewnętrznych i pulmonolodzy.