Jak leczyć przykurcz mięśniowy?

Witam panie doktorze! Mam problem z choroba wrodzona - od urodzenia utykam na lewa noge. Wedlug rehabilitanta problemem jest przykurcz miesniowy od urodzenia dotyczacy lewej strony (okolica plecow, bioder) W tej chwili probujemy rozciagac te miesnie ale rehabilitant zaleca 2 operacje - pierwsza to rozluznienie i rozciagniecie miesni i sciegien w miejscu gdzie sa przykurcze i operacja sciegna Achillesa. Ortopedia to bardzo szeroka dziedzina czy specjalizuje sie pan w tego typu przpadkach?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ortopedy po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i polecić odpowiednie miejsce