Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co na przykurcz w stopie?

jak pozbyć się przykurczu w stopie? jestem po operacji haluksa. Mam przykurcz torebki stawowej pierwszego palca. Miałam wizyty rehabilitantki, gdzie stopa była masowana. Pani pokazała mi też jak ją rozciągać przy chodzeniu. Po 2 tygodniach jednak nadal chodzę jakbym kulała. Za tydzień muszę wrócić do pracy. Czy mogę prosić o rady, bądź też skuteczne ćwiczenia? Ile czasu jeszcze potrzebuje żeby całkowicie pozbyć się przykurczu i zacząć normalnie chodzić?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję ponownie udać się do rehabilitanta.

0
Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania

Za pomocą portalu trudno pomóc. Proponuję wykonywać ćwiczenia zalecone przez rehabilitanta. Jeśli nie widzi Pani porawy udać się ponownie do lekarza lib rehabilitanta.

0

Witam, z tego co Pani pisze wynika, że ta rehabilitantka nie miała za bardzo pojęcia co robi. W takich przypadkach (przykurcz torebki stawowej) wykonuje się tzw mobilizacje ślizgowe. Dość nieprzyjemne ale skuteczne. Proszę poszukać prywatnie fizjoterapeuty, który Pani to zrobi bez problemu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy