Co na przykurcz w stopie?

jak pozbyć się przykurczu w stopie? jestem po operacji haluksa. Mam przykurcz torebki stawowej pierwszego palca. Miałam wizyty rehabilitantki, gdzie stopa była masowana. Pani pokazała mi też jak ją rozciągać przy chodzeniu. Po 2 tygodniach jednak nadal chodzę jakbym kulała. Za tydzień muszę wrócić do pracy. Czy mogę prosić o rady, bądź też skuteczne ćwiczenia? Ile czasu jeszcze potrzebuje żeby całkowicie pozbyć się przykurczu i zacząć normalnie chodzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję ponownie udać się do rehabilitanta.

Renata GrzechociĹska

Za pomocą portalu trudno pomóc. Proponuję wykonywać ćwiczenia zalecone przez rehabilitanta. Jeśli nie widzi Pani porawy udać się ponownie do lekarza lib rehabilitanta.

Witam, z tego co Pani pisze wynika, że ta rehabilitantka nie miała za bardzo pojęcia co robi. W takich przypadkach (przykurcz torebki stawowej) wykonuje się tzw mobilizacje ślizgowe. Dość nieprzyjemne ale skuteczne. Proszę poszukać prywatnie fizjoterapeuty, który Pani to zrobi bez problemu.