Jak leczyć te migreny z aurą?

Dzień dobry, jestem kobietą mam 26 lat. Zdiagnozowane bóle migrenowe. Przyjmuję profilaktycznie topiramat (dawka 100mg) i wenlafaksynę 37,5 mg (neurolog nie zgodził się na odstawienie, gdyż wg niego zapobiega napadom migrenowym, depresji nie mam). Od jakiegoś czasu (3 miesiące?) obserwuję wzmożona ilość ataków. Trwają one długo, nie jestem zdolna do pracy, jest aura, pojawiają się wymioty. Często między atakami dokuczają mi mdłości. Nie jestem w ciąży. Chciałabym wiedzieć jakie badania mogę zrobić żeby dowiedzieć się co jest nie tak.

Witam serdecznie

Jako psycholog zachęcam Panią do podjęcia choćby kilku sesji z psychoterapeutą,ponieważ w przypadku zaburzeń nerwicowych,leczenie wyłącznie objawowe najczęściej skutkuje dolegliwościami podobnymi w innym obszarze ciała /psychosomatyczne,"chodzące bóle"/.Znoszą one ,co prawda koncentrowanie się na problemach ,których nie można samemu rozwiązać,ale za cenę "bólu ciała" i nierzadko potęgowania dysfunkcji fizycznych /np.ciśnienia/.P-terapia jest leczeniem bez farmakologii,ale poprzez swą specyfikę pozwala na poczucie bezpieczeństwa i pozyskanie korekcyjnych doświadczeń w sposobie funkcjonowania ,a przede zmienia perspektywę myślenia i postrzegania negatywnych czynników w życiu.

Polecam znależć specjalistę ,który juz skutecznie komuś pomógł i mocno Panią wspieram.