Jak leczyć ten trądzik zaskórnikowy?

Borykam się z trądzikiem zaskórnikowym. Zaskórniki są dość głębokie, widoczne ponieważ są wypukłe, zlokalizowane tylko na policzkach i brodzie. Inne zmiany np. typu ropnego nie pojawiają się. Dermatolog do którego się udałam, zaproponował mi terapię tabletkami Axotret. Terapia trwała 10 miesięcy, rozpoczęła się od jednego miesiąca z dawką 20mg/dzień, następnie 30mg/dzień i następnie do końca terapii po 40mg/dzień - wiek 30lat, waga 72kg. W trakcie terapii nie miałam szczególnych skutków ubocznych. Skóra nie była znacząco przesuszona, nie pojawił się tzw. wysyp, momentami przesuszała się tylko skóra dłoni. Z pozytywnych skutków ubocznych wystąpiło zahamowanie przetłuszczania się skóry twarzy oraz skóry głowy. Niestety po zakończeniu terapii, zaskórniki nadal są w takiej samej ilości jak były przed rozpoczęciem leczenia - nie zmieniło się nic w tej kwestii. Co może być powodem braku reakcji skóry na terapię Axotretem, czy może dawka powinna być inaczej dobrana?

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl