Jak leczyć to zapalenie błony śluzowej żołądka?

Witam mam 18 lat, ostatnio miałem robioną kolonoskopie i gastroskopie. W gastroskopi wyszło mi zapalenie błony śluzowej żołądka. Oczywiście poszedłem z tym do lekarza. Lekarz przepisal mi , Amotaks , metronidazol polpharma, fromilid, Ipp 20. Nie wiem czy to po antybiotyku mnie strasznie swedzi odbyt, już od 3 dni. Również mam bardzo dziwny posmak metaliki w buzi. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Metaliczny lub gorzki posmak w ustach jest spowodowany Metronidazolem. Świąd odbytu może być spowodowany Fromilidem.
Zestaw, który został u Pana zastosowany nie jest standardowy, zawiera bowiem 3 antybiotyki, a z reguły stosujemy dwa.