Jak leczyć torbiele retencyjne?

Mam zdiagnozowanie torbiele retencyjne w zatoce szczękowej (ich przyczyną są prawdopodobnie zeby) . Jeden z chirurgów stwierdził że konieczne jest ich usunięcie operacyjnie, drugi że być może wystarczy punkcja (ewentualnie kilka punkcji). Punkcja została przeprowadzona, usunięto rubinowy płyn. Nie robiłem jeszcze nowych badan w celu oceny stanu po punkcji. Czy jest szansa na to że zabiegu operacyjnego rzeczywiście uda się uniknąć?

Lek. Michał Lenard

Niestety, nie można odpowiedzieć na to pytanie bez wyników nowych badań. Możliwe, że zabieg nie będzie konieczny, ale należy wykonać nowe badania i z wynikami skierować się do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam!