Jak leczyć uszkodzoną łąkotkę?

Dzień dobry nazywam się dawid mam 24 lata i jestem po ciężkim wypadku mam uszkodzona lekotke boczna jak i przedniom dowiedziałem się jeszcze ze 2 dni temu czyli wczoraj od swojego chirurga że mam zerwane węzły krzyżowe acl i zanik mięśni nie odwracalny. Moje pytanie brzmi jak to leczyć i czy operacja jest konieczna bo na temat lekotki mam tak że operacje mam 16 listopada bo jest do złożenia wypadek miałem w maju 2018 tego roku i poruszam się do dziś w ortezie długiej w o kulach lokciowych od sierpnia bo od maja poruszam się o wózku inwalidzkim do sierpnia proszę o odpowiedź

Zerwanie więzadeł krzyżowych w stawie kolanowym wymaga na pewno operacji. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.