Zerwanie więzadła ACL a czas rekonwalescencji

Zerwane więzadło ACL i uszkodzona łąkotka w kolanie. Zalecana operacja. Ile MUSI trwać rekonwalescencja? Ile może trwać. Jaki jest koszt takiej operacji prywatnie? Gdzie najbezpieczniej ją zrobić w Warszawie lub okolicy.

Magdalena StusiĹska

Koszt takiej operacji zależy od ośrodka- można wykonać ją również na NFZ, jednak czas oczekiwania jest bardzo długi. Czas rekonwalescencji po operacji zależy bardzo od pacjenta- motywacji i kondycji, trwa kilka miesięcy rehabilitacji, jednak sam okres poruszania się o kulach jest dużo krótszy. W Warszawie leczeniem zerwanych więzadeł zajmuje się między innymi Carolina Medical Center.