Operacja 1,5 roku po zerwaniu ACL

witem, rok temu zerwałem ACL i do tamtego czasu mam problemy z zapisaniem się na operację. Możliwe że rek. będę miał w okolicach lipca czyli ok. 1.5 roku od powstania urazu. Czy po tak długim czasie po od zerwania ACL mogły powstać jakieś zwyrodnienia stawu? dzisiaj usłyszałem od lek. POZ, że to za długi termin oczekiwania i operacja może nie przynieść oczekiwanych skutków. w jakim stopniu czas od urazu do rek, może mieć wpływ na powrót do zdrowia? obecnie kolano stabline, zgięcie prawie pełne

skutki operacja przyniesie oczekiwane, jednak może do tej pory dojść do innych uszkodzeń np łąkotki czy chrząstki jeżeli kolano będzie forsowane

Konieczne wzmacnianie garnituru mięśniowego kolana i zakaz sportów wymagających gwałtownej zmiany kierunku (sporty zespolowe).
Jeśli kolano nie ucieka i nie pivotuje to nic złego się nie dzieje i można czekac