Jak ćwiczyć nogę po zerwaniu ACLi pęknięciu łąkotek?

Witam mam kontuzje kolana zerwany acl pęknięcie dwóch łąkotek w kształcie wiaderka chodzę z ta kontuzja od 5lat nie daje o sobie znac noga ma pełny zakres ruchu czasami tylko czasami ucieka przy gwałtownych ruchach chciałbym ćwiczyć przysiady ze sztanga i martwe ciągi ale nie wiem czy bedzie to wskazane czy moge cwiczyc ta noge bez obaw? moze zainwestowac w jakis stabilizator do czasu operacji(czas oczekiwanai 2 lata)

Dobry Wieczór,
W pierwszej kolejności należy wzmacniać m. czworogłowy i ew. poszukać ośrdodka w Polsce o krótszym czasie oczekiwania na zabieg. Polecam CUMRiK w Krakowie. Pozdrawiam.