Wielokierunkowa szczelina pęknięcia kontaktująca się z górną i dolną powierzchnią stawową w obrębie rogu przedniego łąkotki bocznej

Na jakie formy aktywności fizycznej mogę sobie pozwolić przy: według rezonansu: Zerwany ACL ,podejrzenie uszkodzenia o typie "rączki od wiadra" łąkotki przyśrodkowej Wielokierunkowa szczelina pęknięcia kontaktująca się z górną i dolna powierzchnią stawową w obrębie rogu przedniego łąkotki bocznej. Kolano trzyma sie dobrze, nie ucieka; jest stabilne i nie boli. Rehabilitacje mam, czy do czasu artroskopi i późniejszej rekonstrukcji mogę delikatnie biegać, jeśli nie występuje przy tym ból?

Renata GrzechociĹska

Nie jest wskazana taka aktywność, tymbardziej bieganie, które dla kolan jest bardzo obciążające, sugeruję wstrzymać się z aktywnością do czasu artroskopii p ewentualną możliwość ćwiczeń zapytać lekarza prowadzącego lub rehabilitanta.