Pionowa szczelina pęknięcia rogu tylnego i pozioma szczelina pęknięcia części środkowej łąkotki bocznej

W lutym doznałam urazu kolana. Obecnie jestem po rezonansie, którego opis jest następujący. Pionowa szczelina pęknięcia rogu tylnego i pozioma szczelina pęknięcia części środkowej łąkotki bocznej. Róg przedni i róg tylny łąkotki przyśrodkowej z widoczną poziomą szczeliną pęknięcia przechodzącą przez trzon łąkotki. więzadło krzyżowe przednie o niejednorodnych sygnałach w części przedniej cechy częściowego zerwania. Co to oznacza i co z tym zrobić dalej ? Dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry Pani; opis badania MRI wskazuje na wewnętrzne uszkodzenie stawu kolanowego, które w zależności od dolegliwości jakie Pani odczuwa wymaga odpowiedniego postępowania leczniczego. Nigdy nie leczymy opisu badania tylko konkretnego Pacjenta. Z tego powodu należy przede wszystkim Panią zbadać i zebrać dokładny wywiad. Dopiero po badaniu można podjąć decyzję o postępowaniu. Teoretycznie taki opis MRI w połączeniu z obrazem klinicznym może wymagać rehabilitacji i/lub artroskopii stawu kolanowego.