Jak leczyć zaczerwienienie wokół oczu, swędzenie i pieczenie?

ZACZERWIENIENIE WOKÓŁ OCZU , SWĘDZENIE I PIECZENIE POWIEK PRZY OCZACH , LECZONE PRZEZ OKULISTĘ CORTINEFEM 1%I KROPLAMI OPANATOL PO DWA OPAKOWANIA PRZEZ DWA MIESIĄCE I NIC NIE POMOGŁO, SKIEROWANIE DO DERMATOLOGA, KTÓRY TWIERDZI, ŻE TO NIE JEGO DZIAŁKA, NASTĘPNIE ALERGOLOG, TEST I RÓWNIEŻ STWIERDZENIE , ŻE OWSZEM JESTEM UCZULONY NA PYŁKI TRAW, ZBÓŻ,ORZESZKI ZIEMNE ALE WYKLUCZONO , ŻE TE OBJAWY NIE SĄ ALERGICZNE I CO JA MAM ROBIĆ DALEJ NIKT MI NIE POMÓGŁ I KAŻDY SIĘ ODŻEGNUJE , ŻE TO NIE JEGO SPRAWA CO AM DALEJ ROBIĆ?

Witam.Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na główny problem-czy jest to pieczenie, kłucie czy raczej swędzenie. Wiek Pana sugeruje że raczej to pierwsze czyli nie alergia.Może Pan mieć zespół suchego oka lub jakąś chorobę układową wywołujące te objawy. Z okulistycznych możliwe jest MBM lub modny ostatnio nużeniec. Proszę się w Warszawie skonsultować ze specjalistą.Pozdrawiam serdecznie