Jak leczyć zbieranie płynu w kolanie po operacji rzepki?

Jestem tydzień po arytroskopii lewego kolana. Usunięto fragment lakotki przysrodkowej, chondromalacja 1/2 stopień, oraz usunięto część ciała Hoffmana. Codziennie zbiera mi się w kolanie płyn, byłam już na 5 funkcjach w tydzień po operacji. Lód nie pomaga. Nie mogę napiac mięśnia czworoglowego. Nie ukrywam że bardzo się martwię. Jestem kobietą, 40 lat.

Niestety każda kolejna punkcja powoduje, że płynu może robić się więcej w stawie. Warto zastanowić się nad zasadnością usuwania nadmiaru płynu, nie wiem czy podawany był gks dostawowy