Jak lekarz stwierdził charakter torbieli?

Badanie usg wykazało że mam 4 torbiele w prawej piersi największą 11 mm Pani doktor kazała iść do lekarza rodzinnego po antybiotyk który załatwi sprawę i powiedziała że torbiele bardzo często dokuczaja kobietom ze trzeba kontrolować zawsze ale by się nie przejmować stwierdziła że mam lekki stan zapalny ale ze torbiele nie sa złośliwe mam 2 pytania i czy po usg P doktor mogła stwierdzić ze torbiele nie sa złośliwe na podstawie tego co zobaczyła na usg ? I czy antybiotyk sprawi że one znikną? Będę to kontrolować to jasne ale czy antybiotyk się ich pozbedzie ? pozostawiam serdecznie

Antybiotyk nie ma żadnego wpływu na obecność i znikanie torbieli w piersiach. Nie wiem gdzie jest ten stan zapalny. Zmiany widoczne w USG można z dużą pewnością podzielić na łagodne i złośliwe pod kątem obrazu USG