Jak mam przyjmować leki dopochwowe i czy one wpływają na skuteczność tabletek?

Byłam u ginekologa na wizycie kontrolnej i powiedział, że wszystko jest w najlepszym porządku, ale zauważył, że mam bardzo niewielkie upławy. W tym celu dostałam dopochwowe tabletki. Mam je brać od razu po zakończeniu okresu przez 2 dni. Tabletek jest 10 w opakowaniu, czyli mam tak robić przez 5 krwawień. Z tego co zrozumiałam to ma być bardziej profilaktycznie. Natomiast na ulotce jest całkiem inne stosowanie, wiec jak mam je przyjmować? I kolejne ważne pytanie, czy te tabletki mają wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zazwyczaj takie leki przyjmuje się przez określoną liczbę dni i nie robi się przerw. Trudno mi określić jak ginekolog zalecił Pani przyjmowanie leku. Zatem nie potrafię doradzić jak Pani je powinna przyjmować. Najlepiej skontaktować się z ginekologiem i wyjaśnić tę kwestię.

Leki takie nie obniżają stateczności tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam