Problemy z zajściem w ciążę po długotrwałym stosowaniu tabletek Kontracept

Biorę tabletki antykoncepcyjne (kontracept ) od ponad roku Mam pytanie czy muszę zrobić przerwę w ich braniu i czy przy ciągłym braniu tabletek potem będę mogła bez problemu zajść w ciążę ?

Lek. Tomasz Budlewski

Tabletki antykoncepcyjne mają za działanie odwracalne, po zakończeniu przyjmowania zakłada się że płodność powraca. Co do przerwy zależy od reakcji organizmu na leki. Proponuję udać się do lekarza ginekologa w celu określenia najbardziej odpowiedniego postępowania.