Jak mogę interpretować swoje badanie rezonansu kolana?
Proszę o int.wyników RM. Łąkotka przyśrodkowa z cechami zmian degeneracyjnych w zakresie rogu tylnego. II typ rzepki: bardziej dominujący kłykieć boczny kości udowej. Ustawienie spoczynkowe rzepki z zaznaczoną tendencją do bocznego przyparcia i lateralizacji (bez wyraźnego grubienia troczków bocznych rzepki); chrząstka stawowa z cechami chondromalacji II st w zakresie pola centralnego rzepki.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Opis badania wskazuje na obecność zmian zwyrodnieniowych. Wynik badania wraz z opisem powinien ocenić ortopeda, który Panią zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!