Jak mogę zwalczyć te problemy skórne?

Cześć. Mam prawie 30 lat. Już w wieku nastoletnim miałem problemy ze skórą głowy, swędziała mnie, czasami zdrapywałem małe żółte strupy. Z wiekiem było gorzej. W okresie 20 lat zaczęły pojawiać się małe czerwone plamy na twarzy. lekarz przepisał mi Protopic. Później plam było więcej. Teraz przeszło na policzki, skroń i czoło. Na głowie również pojawiają się czerwone plamy. Na dodatek wypadają mi włosy. Wypadają mi przy każdym umyciu, suszeniu lub wcieraniu leków na glowę. Z miesiąca na miesiąc widzę różnicę, jest ich coraz mniej! Serio, aż się boję co będzie dalej. Dermatolog przepisał mi Laticort e oraz Aplicort. Nie widzę poprawy jeśli chodzi o ustępowanie wypadania włosów. Czasami boję się podrapać, żeby mi włosy nie wypadły. Jak tak dalej pójdzie to będę łysy. Już jest źle, a co będzie później... Co do poprawy stanu głowy po leku, również nie zauważam znaczącej poprawy dlatego, że wszystko wraca. Używam kremów do twarzy Cetaphil nawilżający, oraz szampon Novophane wzmacniający. Proszę o jakieś wskazówki.

Dzień dobry Panu,

proszę umówić się na wizytę do lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej, aby mógł wykonać odpowiednie badania i postawić diagnozę. Lekarz wdroży odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz