Jak można usunąć torbiel podpajęczynówkową?

Szanowni Państwo, jakkolwiek nie wiem czy tą drogą uda mi się uzyskać odpowiedź (nie zastąpi to rzecz jasna "żywego" kontaktu z lekarzem) nie mniej spróbuję: jakiś czas temu, podczas badania RM głowy wykryto u mnie torbiel podpajęczynówkową. Z tego, co przeczytałem jedyną (chyba) metodą leczenia jest kraniotomia. Czy istnieje jakaś mniej inwazyjna metoda bez otwierania (rozpiłowywania) czaszki, bo choć jest to zabieg w z.o. i tak mam przed nim ogromnego stracha? Za odpowiedź dziękuję.

Nie każda torbiel wymaga operacji. W naszym ośrodku robimy to metodą endoskopową ( dr R Narolewski najlepiej to operuje)