Jak można wyleczyć trądzik posteroidowy?

Witam, płeć - kobieta, wiek 22 lata. Od 2 lat choruję na toczeń układowy rumieniowaty. Leczona jestem sterydem medrol. Trądzik pojawił się ok 1,5 roku temu. Byłam już u 4 dermatologów, żaden nie pomógł i każdy z nich mówi ,że taki trądzik można wyleczyć dopiero jak przestanę brać sterydy. Niestety, ale sterydy będę brać prawdopodobnie do końca życia. Mam tylko zmniejszoną dawkę z 16 mg na 2 mg. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Niestety, jak sama nazwa wskazuje, przyczyną trądziku posteroidowego jest przyjmowanie steroidów. Wiadomo, że najlepszą metodą walki z chorobą jest usunięcie jej przyczyny. Jednak w Pani przypadku, oczywiście w chwili obecnej nie jest to wskazane, gdyż mogłoby zaostrzyć przebieg choroby podstawowej. Istnieje jednak szansa, że wraz z obniżeniem dawki steroidu zmniejszy się również nasilenie zmian trądzkowych.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.