Jak można zarazić się paciorkowcem?

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam problem ze stawami, w całym ciele. Wieczorami siedzę zwinięta w kłębek i nie mogę się ruszyć, a rano nie mogę wstać, ponieważ wszystko mnie boli. Niedawno przeszłam antybiotykoterapię, ponieważ leżałam tydzień w łóżku nie mogąc wyzdrowieć (zapalenie tchawicy i krtani). A moja 8 letnia siostra miała zakażenie paciorkowcem, czy to możliwe, ze się od niej zaraziłam? Dziękuje za pomoc :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe stawów wymagają dalszej diagnostyki oraz ew. leczenia pod okiem specjalisty reumatologa. Opisane objawy mogą być wynikiem reaktywnego zapalenia na skutek przebytej infekcji jak i wielu innych przyczyn. Zakażenie paciorkowcem, w pewnym sensie także jest możliwe. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.