Upuchlizna i bóle stawów

W przeciągu 5 dni rozbolały mnie i strasznie spuchły wszystkie stawy. Zaczęło się od kostek i stóp, zatrzymało na palcach i nadgarstkach. Do dziś , są spuchnięte i tak jakby zblokowane. Miałam też stan podgorączkowy . Wyniki krwi wskazują zapalenie , ale nie wiadomo jakiego pochodzenia. Mam leżeć w łóżku 14 dni , brać duomox x4 na dobę i apo napro , a za pare dni isc do reumatologa ( RF ujemny) , ponieważ całe to zapalenie przebiega w dziwny sposób. Co to może być ? Bardzo się martwię. Pozdrawi

Na podstawie Pani informacji trudno określić jaki może być rodzaj zapalenia. Może to być reaktywne zapalenie stawów po uprzedniej infekcji ( o ile taka była ) wirusowej lub bakteryjnej np. zakażeniu dróg moczowych, biegunce, tzw. przeziębieniu, zapaleniu oskrzeli lub gardła. Może też być początkiem reumatoidalnego zapalenia stawów albo seronegatywnego zapalenia stawów. Z pewnością musi Pani udać się do reumatologa na konsultację
Na zapas proszę się nie martwić, ponieważ może okazać się niegroźnym zapaleniem.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Czesław Drozd