Na co przyjmuje się lek Apo-Napro?

Witam,na co bierze się apo-napro? Pytam dlatego gdyż moi znajomi polecali mi go że jest bardzo skuteczny. Trochę mnie to dziwi bo każdy z nich bierze ten preparat na inne dolegliwości .Czy jest to możliwe że apo-napro jest dobry na wszystko? Szukam dobrego leku przeciwbólowego który pomagałby przy migrenie. Popularne tabletki przeciwbólowe nie pomagają mi. Prztestowalam ich naprawdę dużo.Bardzo bylabym wdzeczna za podpowiedz czy ten lek bylby skuteczny przy bolach migrenowych oraz przy bardzo bolesnych miesiączkach.Czy apo-napro jest lekiem bezpiecznym i czy nie ma wielu skutków ubocznych. Serdecznie pozdrawiam. Krystyna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Apo-napro to preparat z grupy NLPZ, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Magdalena Mroczek

Lek apo napro to lek z grupy NLPZ zawierający w swoim składzie 250 mg lub 500mg naproksenu. Lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo poprzez zmniejszenie syntezy prostaglandyn.

Do wskazań do jego zastosowania należy: leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych (choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia kręgosłupa, młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów), leczenie ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych, bolesnego miesiączkowania i ostrych napadów dny moczanowej. Ponadto stosuje się go objawowo w gorączce różnego pochodzenia. Choć w podstawowych wskazaniach do jego stosowania nie ma migreny, można stosować go również przy jej występowaniu i zobaczyć czy pomaga. Ważne jest, aby nie stosować kilku NLPZ łącznie.

W leczeniu migreny standardowo poleca się duże dawki NLPZ takich jak aspiryna czy ibuprofen w dużych dawkach tj. 1 g. Czy próbowała już Pani tej terapii?

Ostrożnym być należy przy przyjmowaniu apo napro u osób z astmą oskrzelową, zarówno czynną, jak i w wywiadzie, z zaburzeniami żołądkowo -jelitowymi, a szczególnie z owrzodzeniami, u osób z nadciśnieniem i niewydolnością serca, a szczególnie u osób starszych. Nie powinno się przyjmować apo napro wraz z innymi lekami z grupy NLPZ. Przeciwwskazaniem do stosowania jest reakcja nadwrażliwości na składnik czynny. Opisywany lek zmniejsza działanie leków przeciwnadciśnieniowych, hydantoiny, leków przeciwzakrzepowych lub sulfonoamidów. Należy unikać leku w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Przed spożyciem leku należy dokładnie przeczytać ulotkę.