Jak leczyć reaktywne zapalenie stawów?

Reaktywne zapalenie stawów/ reumatologia W styczniu 2019 roku przeszedłem anginę. W kwietniu 2019 roku jeden z treningów na siłowni zakończył się silnym bólem łokci, nadgarstków i barków. Po kilku dniach ból się zmniejszył a ja po kilku 2 tygodniach wróciłem na siłownię (starając się nie angażować bolących stawów). Po pewnym czasie pojawił się ból kości śródręcza prawej dłoni i palca serdecznego. W ciągu miesiąca od pojawienia się tego nietypowego bólu trafiłem do reumatologa. Badania (2019-07-03) w porządku poza lekko podwyższonym OB. ANA i anty-CCP ujemne. ASO: 1600. Diagnoza: popaciorkowcowe zapalenie stawów. Leczenie: OSPEN 3x dziennie przez 3 miesiące (OSPEN przyjmuję od 2019-70-12). Konsultacja z laryngologiem - skierowanie do szpitala na usunięcie migdałków - czekam na zabieg. Lekarz POZ zasugerował konsultację z innym reumatologiem, który zalecił stosowanie OSPEN tylko przez jeden miesiąc, a po tym czasie w razie braku poprawy, zmianę leku. Pojawił się dodatkowo ból stawów skokowych, w mniejszym stopniu kolan, karku. W badaniu z 2019-08-04 (a więc już po 3 tygodniach antybiotykoterapii) ASO wynosi już 2200. Po chwilowym zmniejszeniu się bólu w niektórych stawach po około 2 tygodniach od od początku antybiotykoterapii, ból aktualnie powrócił, w niektórych stawach jeszcze silniejszy. W przyszłym tygodniu mam kolejną konsultację z reumatologiem (zbliża się koniec miesięcznej antybiotykoterapii OSPEN). Jakie aktualnie obowiązują standardy leczenia reaktywnego zapalenia stawów? Czy leczenie OSPEN przez 3 miesiące jest właściwe? Czy warto coś zasugerować lekarzowi podczas kolejnej wizyty? Jak długo potrwa jeszcze ból stawów? Czy mogę coś zrobić w celu szybszego wyzdrowienia? Pytania oczywiście biorą z tak bardzo rożnych zaleceń specjalistów z tej samej dziedziny.

A jaki kolwiek wymaz z tych migdałków i posiew i antybiogram zrobił koś ? Abecadło, elementarz ktoś zrobił? A CRP, RF w klasie IgM, JgA, IgG. RZS bywa często. seronegatywne. Diagnozuj się w Klinice reumatologicznej lub przyjedź do mnie.