Jak najskuteczniej usunąć gradówkę?

2 pytania odnośnie gradówki. Zrobiły mi się dwie na dolnej powiece, jedna mniej więcej na środku, druga koło kanału łzowego - oba na tym samym oku, bylem u okulisty, maść, krople i masaże nie pomogły, wiec myślałem o tym by umówić się na zabieg usunięcia, i tu pytania: 1 - oglądnąłem sobie w internecie filmik z usuwania gradówki z powieki górnej, czy usuwanie z dolnej jest "łatwiejsze"/ mniej nie przyjemne, czy może na odwrót, a może nie ma to żadnego znaczenia? I 2 pytanie: czy przy tak rozmieszczonych gradówkach jak wspomniałem wcześniej byłby problem z usunięciem obydwóch za jednym razem, czy raczej musiałbym mieć 2 osobne zabiegi?

Witam
Najlepiej usunąć gradówki chirurgicznie. Można wszystkie usunąć jednoczasowo. Generalnie zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nie jest bolesny, ale jednak trochę nieprzyjemny ;-( Usunięcie gradówki z powieki górnej czy dolnej jest tak samo łatwe.
Pozdrawiam